Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latviijas čempionāta enduro otrais posms aizvadīts Salacgrīvā!

Agnese Evarsonem, LaMSF Enduro komisija
Datums: 17.08.2010.
Rubrika: Sports

14. un 15. augustā, Salacgrīvā, norisinājās Latvijas čempionāta enduro otrais posms un Baltijas čempionāta enduro ceturtais posms, kurā startēja 58 sportisti. Sacensības norisinājās divu dienu garumā, kurās sportisti katru dienu veica 2 apļus, kas sastāvēja no aptuveni 65 km garas distances un diviem speciālajiem testiem - Enduro un Krosa testu. Salacgrīvas posma organizators Uģis Bērziņš, bija ļoti rūpīgi izveidojis abus testus, lai katram sportistam būtu iespēja pārbaudīt savus spēkus un izturību.

Salacgrīvas komandu kausa pjedestāls

Īpašu sportisko veiklību prasīja testos izvietotie baļķi, kas pēc spēcīgajām lietusgāzēm kļuva par iemeslu daudzu, arī pieredzējušu, sportistu kritieniem. Lietus nesaudzēja arī pārējo trasi, vairākus pārbraucienu posmus pārvēršot milzīgās peļķēs un smagu dubļu vannās. Tomēr neraugoties uz grūtībām, Salacgrīvas posms vērtējams kā Latvijas čempionāta enduro līmenim atbilstošs.

Latvijas čempionāta enduro individuālajā vērtējumā E1 klasē uzvaru izcīnīja kluba "Valdlauči" sportists Kristaps Bajārs, aiz sevis atstājot otru labāko E1 klases braucēju Edgaru Siliņu no "Motosports Racing Team." E2 klasē pirmajā dienā uzvaru dalīja divi sportisti - Kristians Evarsons no "Valdlauču" motokluba un Jānis Vinters no "Jāņa Vintera Mototeam Riga." Diemžēl otrajā sacensību dienā Kristiana mototehniku piemeklēja tehniskas problēmas, kas sportistam liedza sasniegt finišu, un abu dienu kopvērtējumā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Jānis Vinters. E3 klasē nepārspēts palika Einārs Vinters no "J.Vintera Moto Team Riga," bet Senioru klasē 1. vieta Artūram Robežniekam no "L.R.K." motokluba. Kvadru Open klasē divu dienu kopvērtējumā vienādu punktu summu ieguva divi sportisti Gatis Brenčs no "Valdlauču" kluba un Kaspars Andersons, kurš startē privāti, bet tā, kā sacensību nolikumā ir paredzēts, ka šādā gadījumā uzvaru izcīna tas sportists, kuram labāk ir veicies otrajā sacensību dienā, tad 1. vietu ieguva Kaspars, bet Gatis palika otrais.

Klubu komandu ieskaitē visveiksmīgākā šoreiz izrādījās "Motosports Racing Team" komanda, kura divu dienu kopvērtējumā izcīnīja uzvaru, otrajā vietā atstājot motokluba "Moto A-Z" 1. komandu, bet trešajā vietā motkluba "Valdlauči" komandu.

LaMSF Kausa izcīņā enduro, Hobiju klasē vislabāk veicās Jurijam Žižkunam no "Moto A-Z" kluba. C klasē abas dienas nepārspēts palika Ričards Neimanis, kurš startē privāti. Veterānu klasē 1. vieta "Valdlauču" sportistam Raitim Evarsonam. Rallija klasē arī šoreiz visus savus sekotājus apsteidza Ģirts Dubavs no kluba "apPasaule," bet Kvadru ATV klasē uzvarēja cits kluba "apPasaule" braucējs - Artūrs Vēvers.

Nākošais, trešais, Latvijas čempionāta enduro posms notiks 25. un 26. septembrī Jēkabpilī.

Salacgrīvas posma pirmo trīs vietu ieguvēji pa klasēm:

E1 klase:

 1. Kristaps Bajārs - Valdlauči
 2. Edgars Siliņš - Motosports RT
 3. Toivo Nikopensius – Igaunija

E2 klase:

 1. Jānis Vinters – J.Vintera Moto Team Riga
 2. Lauris Ermanis – Motosports RT
 3. Jānis Baunis jun. – Moto A-Z

E3 klase:

 1. Einārs Vinters – J.Vintera Moto Team Riga
 2. Tonu Kallast – Igaunija
 3. Sandris Kļaviņš – Motosports RT

Senioru klase:

 1. Artūrs Robežnieks – L.R.K.
 2. Arvis Bumbiers – Motosports RT
 3. Pēteris Sliede – apPasaule

Kvadru Open klase:

 1. Kaspars Andersons – privāti
 2. Gatis Brenčs – Valdlauči
 3. Jānis Zaķis – Moto A

Hobiju klase:

 1. Jurijs Žižkuns – Moto A-Z
 2. Vaido Kalm – Igaunija
 3. Jurģis Bergs – Motodroms

C klase:

 1. Ričards Neimanis – privāti
 2. Timo Hermmlia – Igaunija
 3. Jānis Freimanis – L.R.K.

Veterānu klase:

 1. Raitis Evarsons – Valdlauči
 2. Pekka Sointula – Somija
 3. Ričardas Donelavičius – Lietuva

Rallija klase:

 1. Ģirts Dubavs – apPasaule
 2. Andžejs Radvils – L.R.K.
 3. Valdis Ozoliņš – privāti

Kvadru ATV klase:

 1. Artūrs Vēvers – apPasaule
 2. Ralfs Kaliksons – Motosports RT
 3. Atis Punktiņš - privāti
0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss