Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Šļūcošais motors

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: ANUS
Datums: 05.11.2006.
Rubrika: Ekstrēmi

Sporta veidu, kurā motocikls sastāv no motora un viena riteņa, citādāk kā par šļūcošo motoru grūti nodēvēt. Šim braucamrīkam var kontrolēt tikai degvielas padevi; nav iespējams ne stūrēt, ne nobremzēt. Katrs brauciens līdzinās nepārdomātam kaskadiera trikam, kurā var ciest kā braucējs, tā skatītāji.


uz galeriju

Šis sporta veids radies 1988. gadā Amerikā pie alus kausa... Fakts arī vairāk komentāru neprasa, un ir skaidrs, ka tas ir viens no pārgalvīgākajiem un bīstamākajiem. Paši sporta veida radītāji to nenoliedz un pasniedz kā melno humoru – ???Welcome to the ANUS1" (American National Unimotorcyclists Society2).

Par sporta veida tēvu tiek uzskatīts Blaķene Villijs (Sidecar Willy), kurš to izgudrojis, lai apietu likumu, jo tobrīd tika stingri kontrolēts, lai nekur netiktu rīkotas dragrace sacīkstes nedz ar četru, nedz divu un nedz ar trīsriteņu pārvietošanās līdzekļiem. Neatlika nekas cits kā vien uzbūvēt pārvietošanās līdzekli ar vienu riteni! Kad sporta veids kļuva populārāks - apzinoties tā bīstamību - arī šīs skriešanās sacīkstes tika aizliegtas, tomēr lavīnu vairs nebija iespējams apturēt un vienriteņu motociklu skriešanās kļuva populāras arīdzan ārpus Amerikas. Nesen arī Krievijā tika uzbūvēts pirmais braucamrīks, kas aprīkots ar Jawas motoru.

Lai uzbūvētu šādu motociklu, ierastajam motociklam tiek noņemta priekšējā dakša un sēdeklis, aizmugurē piemontēti atbalsta kāpšļi. Ikviens šāds motocikls aprīkots ar drošības slēdzi, lai to izmantotu bremžu vietā vai arī pēc kritiena tas izslēgtu motoru.

Sacīkšu ideja ir tāda pati kā dragrace – divi braucēji sacenšas, kurš ātrāk nobrauks 30 metru garo trasi. Atšķirība ir tajā, ka skriešanās notiek uz neasfaltētas virsmas, lai kritiena gadījumā, kas teorētiski ir neizbēgams, sportisti negūtu smagas traumas. Arī skatītājiem jābūt uzmanīgiem, jo ikviens brauciens var beigties skatītāju pūlī.

Gandrīz katru gadu šajā disciplīnā tiek uzstādīts jauns rekords. Ja deviņdesmito gadu sākumā 30 metrus braucēji pieveica apmēram 5 sekundēs, tad tagad laiks ir uz pusi mazāks – 2.5 sekundes, jo katru gadu moči tiek pilnveidoti un aprīkoti ar dažādām papildiekārtām: turbīnām, nitro un citiem brīnumiem. Pēc 30 metru garā brauciena šādi braucamrīki spēj attīstīt vairāk kā 120 km/h lielu ātrumu.

1 – esi sveicināts ānusā
2 – Amerikas nacionālā vienriteņu motociklu sabiedrība

*****
4.2

Komentāri

Trakais @ 11:11 12.02.2007.
Nu tik traki jau nau kaa nolikties ar baiku ar atrumu 280

Raic @ 21:40 18.12.2006.
snowdogs

uk @ 10:25 06.11.2006.
piesakos uz testeeshanu :)

students @ 10:00 06.11.2006.
izklausās baigi labi, vajadzēs pamēģināt ko uztaisīt...

uk @ 09:43 06.11.2006.
tur nevajag nedēļas nogali, pietiek ar vienu piegājienu...

cimmers @ 09:24 06.11.2006.
ideāls veids,kā salauzt visus kaulus vienā nedēļas nogalē!:)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss