Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Džims Džanards - no motociklu rokturiem līdz saulesbrillēm

Ieva Vītola
Datums: 20.04.2011.
Rubrika: Notikumi

Motokrosists Džims Džanards (Jim Jannard) savu atpazīstamību un pasaules slavu iemantoja nevis ar personīgajiem sasniegumiem motosportā, bet gan ar izgudrojumu, kas turpmāk ietekmēja ne vien motosporta, bet arī saulesbriļļu industriju.


uz galeriju

Pats būdams motokrosists, Džanards izjuta nepieciešamību uzlabot situāciju, kad, braucot ar motociklu lietus laikā vai rokām sasvīstot, stūres rokturi kļūst slideni. 1975. gadā Džims Džanards izgudroja pilnīgi jaunu materiālu, kas bija daudz ergonomiskāks un nodrošināja labāku satvērienu nekā jebkas cits, kas līdz šim bija radīts - Unobtainium®. Tas tika patentēts ar Oakley firmas zīmi.

Neilgi pēc tam tika izgudrotas pirmās aizsargbrilles pret sniegu un dubļiem, radot mūsdienu unikālo kombināciju, kurā apvienota sporta, saules aizsardzības un optiskās kvalitātes funkcija.

Pirms 30 gadiem, sākot ar motociklu un BMX velosipēdu rokturu ražošanu, Oakley kompānija nu ir kļuvusi par vienu no lielākajiem sporta saulesbriļļu un optisko ietvaru izgatavotājiem, apvienojot zinātnes, augstāko tehnoloģiju un mākslas sasniegumus. Oakley saulesbrilles un to izgatavošanai nepieciešamie materiāli tiek radīti augstāko tehnoloģiju laboratorijās zinātnieku vadībā.

Pirms katra saulesbriļļu modeļa ieviešanas ražošanā tos rūpīgi testē pasaules līmeņa sportisti, pārbaudot kā optisko precizitāti, tā ērtumu un izturību visdažādākajās situācijās. Oakley saulesbrilles ir līdz niansēm piemērotas sportistu vajadzībām, tāpēc tās iecienījuši līderi visā pasaulē.

Līdz šim Oakley ir reģistrējis vairāk nekā 600 patentus, kā arī radījis vairākas revolūcijas saulesbriļļu tehnoloģijās: neslīdošu saulesbriļļu rāmja un deniņu stiprinājumu materiālu (Unobtainium®), koriģējošās saulesbriļļu lēcas un lēcas ar spēcīgu izliekumu, kas nerada optisku kropļojumu, kā arī tonējumu, kas neietekmē redzamību. Oakely modeļos Jawbone un Split Jacket izmantota tehnoloģija, kas viegli un ātri ļauj nomainīt saulesbriļļu lēcas pret citām, piemērojoties dažādiem laika un redzamības apstākļiem.

****
4

Komentāri

Ila @ 08:41 05.04.2017.
Pasaulē populārāko zīmolu saules briļļu un briļu ietvaru kolekcijas ir pieejamas Optika Italiana veikalos. Tiek piedāvāti tādi zīmoli, kā Dior, Gucci, Versace u.c. Optika Italiana piedāvā produktus, kas ir novērtēti visāpasaulē un ir zināmi ar savu augsto kvalitāti.Vairāk informācijas par pieejamajiem produktiem ir iespējams apskatīt: optikaitaliana

Fans @ 21:33 02.05.2011.
OPTISPORTS, Brīvības 155 k.3, Rīga, LV-1012

zinu @ 21:28 02.05.2011.
Beach
Pasaules Optika Galerija centrs,
Optika Italiana t/c Spice, Domina, Galerija Centrs!

ada @ 10:29 27.04.2011.
pasakiet kur var iegadaties oakley brilles,izmeklejos krustu skersu un neatradu nekur?

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss