Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Nemēslo ceļmalā, - par cūku pārvērtīsies

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: Uldis Ķirsis, Deep White
Datums: 24.08.2010.
Rubrika: Drošība

Motobraucēji un pārējie divriteņu transportlīdzekļi uz ceļiem ir vieni no neaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem. Ikvienam jādomā ne tikai par savu drošību uz ceļa, bet arī pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Neatstājot atkritumus uz ceļa, tiktu uzlabota satiksmes drošība, ir pārliecināti MCA, CSDD un "Latvijas valsts meži", to uzskatāmi parādot pasākumā: "Atkritumi uz ceļa = nāve motobraucējiem".


uz galeriju

Arī šī gada statistika liecina, ka uz mūsu ceļiem situācija tikai pasliktinās. Šogad, ieskaitot gan mopēdistus, gan kvadriciklu braucējus, uz ceļa gājuši bojā jau 12 motobraucēji. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu šis cipars ir divkāršojies. Diemžēl... Lai šo nelabvēlīgo statistiku daļēji apturētu, pietiktu ar pavisam elementārām lietām, - uz ceļa aiz sevis neko neatstāt.

Aivars Freimanis (Frīdis), Vēja brāļu ordenis

Aivars Freidisms jeb Frīdis no Motobraucēju asociācijas spēj uzskaitīt virkni priekšmetu, kas apdraud ikviena satiksmes dalībnieka dzīvību uz ceļa: maisiņi, pudeles, gumijas siksnas, riepas, automašīnu detaļas un priekšmeti, kas var izkrist no kravas automašīnām (akmeņi, koki utt.). Tā kā tieši motobraucēji ir mazāk aizsargāti, un pēc uzbraukšanas kādam no minētajiem priekšmetiem, nepietiktu ar sīku remontu garāžā, MCA ne tikai piedalās šī informatīvā pasākuma organizēšanā, bet arī pēc tā naski kopā pielasa pilnus atkritumu maisus tuvākajā apkārtnē, parādot, ka ne tikai ir runātāji, bet arī darītāji.

Jānis Jūrmalnieks, Free hawks

Jānis Jūrmalnieks no "Brīvajiem vanagiem", kas arī piedalījās pasākumā, uzskata, ka pirmajā vietā tomēr ir nevis atkritumu problēma, bet ceļu uzturēšanas politika. Latvija esot vienīgā valsts Eiropā, kur bedres tiek lāpītās ar sīkajiem akmentiņiem. Tieši sīkie akmentiņi, smilšaini ceļi, stikla lauskas pēc avārijām ir īstie drošības grāvēji uz ceļiem. Viņa viedoklim piekrīt ne viens vien motobraucējs un kāds skarbāks vārds tiek adresēts arī "Latvijas valsts ceļu" virzienā.

kaskadieri

Kamēr citi runā, kaskadieri klātesošajiem parāda arī dzīves skarbo realitāti – uz ceļa nomesta pudele vai dekoratīvais disks var nepieredzējušam braucējam izrādīties arī letāli. Veiksmīgus paraugdemonstrējumus veica Jānis Gaveika un Armands Jankovskis.

Informācijai: ja redzi uz ceļa no automašīnas izkritušu kravu, droši zvani uz Latvijas valsts ceļu satiksmes informācijas centru pa tālruni 65025555.

Motobraucēji vāc atkritumus uz ceļa
0

Komentāri

...... @ 08:46 06.02.2014.
Nu gan shita bladot tikia caur internetu :D gribetosredzet ka jurmalniekam dzive pablatotu ;)

klucis @ 16:49 24.06.2013.
Šitas frukts bij atnācis pie manis naudu izspiest-iedevu pa muti- vairs nevelkas!

kaps @ 16:48 24.06.2013.
eu, Jūriņ, padļaks nav mēslus pa ceļmalām lasīt??? zonā tagad varēši šnirot uz nebēdu!

vitjok @ 00:03 12.05.2013.
janka ir arvik darbinieks - naudu spiezh ara no cilvekiem. tapec tads resns un palika - patik vinam tas darbs.... nu bet katram savs... :))

kirdik @ 20:24 25.08.2012.
eu, Janka, baigi resnais esi palicis...:)) šitos gadus neesmu tevi saticis...ja satiktu-i neatpazītu:))

fartovijs @ 10:23 09.06.2012.
jūriņš par šniru uzmeties?:)))

janka @ 00:22 27.08.2010.
o.. cepuri nost !

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss