Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Rossi – brīnumbērns motocikla mugurā!

Teksts: Mārcis Cimmermanis
Foto: rossifiles.com
Datums: 29.10.2006.
Rubrika: Sports

Ja esi zinošs motošosejas lauciņā un interesējies arī par notikumiem ne tikai pie mums, bet arī pasaulē, tad šo vārdu nedrīksti nezināt, – jā, tas ir viņš – pieckārtējais pasaules čempions 500 cm3 klasē Valentino Rossi. Vēl atlicis tikai viens Moto GP posms, līdz uzzināsim, vai Rossi uzvarēs arī sesto reizi. Īstais brīdis, lai atskatītos uz 27 gadu vecā motosportista fantastisko karjeru.

Valentino Rossi

Valentino piedzima 1979.gada 16.februārī nelielajā Urbīno pilsētiņā Itālijā. Zīmīgi, ka arī viņa tēvs Gracio bija motobraucējs; varbūt tieši tāpēc 12 gadu vecumā Valentino no kartiem pārgāja uz minimotociklu sacīkstēm. Jaunais itālietis strauji progresēja piedaloties reģionālās motosacīkstēs, un 1995.gadā ieguva Itālijas čempiona titulu 125 cm3 klasē, pie reizes arī izcīnot bronzu tā paša gada Eiropas čempionātā šajā klasē.

Līdz brīnumbērna debijai Pasaules čempionātā ilgi nebija jāgaida – Malaizijas GP 1996.gada sezonā kļuva par viņa pirmajām sacīkstēm pasaules līmenī. Noslēdzis pirmo sezonu 125 cm3 klasē ar 9.vietu un vienu uzvaru, Rossi nākamajā, 1997.gada sezonā, uzvarēja Pasaules čempionātā, turklāt kā visu laiku jaunākais braucējs. Visi šie panākumi sasniegti ar Aprilia moci.

Nākamo sezonu Rossi iesāka jau kā 250 cm3 klases braucējs – otrā vieta kopvērtējumā nebija slikts sākums jaunajam censonim, kurš tikai sāka ceļu uz lielajām virsotnēm. 1999.gada sezona kļuva par Rossi sezonu – jaunais braucējs nu bija čempions arī 250 cm3 klasē! Arī šos gadus viņš palika uzticīgs Aprilia markai. Nākamais solis bija īpaši plats – elites jeb 500 cm3 klase. Un te nu nācās pāriet uz Honda...

2000. gada sezona kļuva par Rossi fantastisku debiju 500 cm3 klasē – 2.vieta! Tas bija lielais sākums: Valentino nākamajā gadā jau bija uz augstākā pakāpiena, kļūstot arī par pēdējo 500 cm3 pasaules čempionu, – 2002.g. šīs sacensības jau tika dēvētas par Moto GP. Braucējs bija izdarījis to, ko pirms viņa paveikuši vēl tikai divi braucēji, proti, uzvarējis visās trijās PČ klasēs! Itālietis atkārtoja savu sasniegumu arī nākamajos četros gados, pagājušogad kļūstot jau par pieckārtēju čempionu. Viņa dominance šajos gados bijusi neapstrīdama – visus čempionātus Rossi uzvarējis pārliecinoši. Jāpiebilst vien, ka 2004.g. Rossi no Honda pārgāja uz Yamaha, tādējādi kļūstot par pirmo braucēju, kurš uzvarējis čempionātā ar divu dažādu marku motocikliem.

Un tad pienāca 2006.gads, kurš Valentino nav bijis tik veiksmīgs kā iepriekšējie: pirms pēdējā posma viņam ir tikai 8 punktu pārsvars pār savu sīvāko konkurentu, amerikāni Nikiju Heidenu. Visa sezona Valentino pagājusi sīvā cīņā ar konkurentiem, un vadību čempionātā viņš ieguva tikai pirms pēdējā posma, kas norisināsies 29.10. Valensijā, Spānijā. Vismaz otrā vieta Rossi garantē sesto titulu 500 cm3 klasē un astoto Pasaules čempionātos.

Laiku pa laikam dzirdamas dažādas baumas par Valentino tālāko karjeru: dažs labs jau pasteidzies iesēdināt viņu F-1 bolīdā (tiesa, Valentino ir veicis dažus izmēģinājuma braucienus ar Ferrari). Nav zināms, kad un vai vispār Rossi sāks startēt F-1, taču droši zināms, ka itālietis nolēmis piedalīties Pasaules rallija čempionāta Jaunzēlandes posmā kā privātais braucējs. Šķiet, ka viņam miera nebūs nekad – vai labs izaicinājums šķitīs nākamā Moto GP sezona, kurā braucēji startēs jau ar jaunajiem 800 cm3 dzinējiem? Redzēsim! Valentino Rossi ir dzimis uzvarētājs, un nemaz nav neticami, ka kādu dienu mēs runāsim par Rossi kā rallija vai F-1 čempionu. Kas zina?

****
3.3

Komentāri

goblins @ 23:56 30.10.2006.
Toties sanaak kruti crashi :-)

uk @ 11:49 30.10.2006.
ar četriem ratiem kritieni izpaliek :P

cimmers @ 10:33 30.10.2006.
Kā par nelaimi, rossi pēdējā posmā krīt,pārvelkot svītru izredzēm uz titulu..Heidens čempions!:(

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss