Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latvieši ar panākumiem startē Eiropas čempionāta enduro trešajā posmā!

Teksts, foto: Agnese Evarsone
Datums: 21.07.2010.
Rubrika: Sports

Pēc veiksmīgiem startiem Eiropas čempionāta enduro trešajā posmā, kas no 17. līdz 18. jūlijam norisinājās Itālijas pilsētā Val Di Nizza, Latvijā atgriezušies trīs enduro sportisti – Kristians Evarsons, Kristaps Bajārs un Einārs Vinters.


uz galeriju

Kristians Evarsons startēja E2/E3 Junioru klasē un pirmajā sacensību dienā, trīsdesmit sportistu konkurencē, izcīnīja 15. vietu, otrajā dienā 21. vietu, un kopvērtējumā ierindojās 18. vietā. Kristaps Bajārs startēja E1 Senioru klasē un divdesmit trīs sportistu konkurencē pirmajā dienā ierindojās 20. vietā, bet otrajā dienā 9. vietā, attiecīgi abu dienu kopvērtējumā Kristapam 15. vieta. Einārs Vinters Veterānu klasē, divdesmit trīs sportistu konkurencē, pirmajā dienā finišēja kā septītais, otrajā dienā kā piektais, kas arī abu dienu kopvērtējumā Eināram nodrošināja 5. vietu.

Kā jau Itālijā ierasts, sacensību trase pārsvarā vijās pa kalniem un sportistiem nācās pievarēt ne vienu vien birstošiem akmeņiem klātu nogāzi, kas prasīja īpašas braukšanas iemaņas. Pie tam abas sacensību dienas turējās karstums virs 35 grādiem pēc Celsija un katru braucēju pavadīja milzīgs putekļu mākonis, kas traucēja ieraudzīt braukšanas virzienu norādošās zīmes un trases norobežojošās lentas. Tomēr neraugoties uz smagajiem apstākļiem visi trīs Latvijas sportisti sacensības veiksmīgi finišēja un pārbraucienu posmos lieki nekļūdījās. Kā lielu atbalstu šajā karstajā laikā sportisti min savus līdzjutējus, kuri braucējus nodrošinājuši ar vēsu ūdeni pēc katra testa un laika kontroles punktos darīja visu iespējamo, lai sportistus atvēsinātu.

Kā sarežģītāko no speciālajiem testiem, sportisti atceras enduro testu, kas bijis izvietots kalnos, starp akmeņiem un kokiem, ar finišu kalnu strauta gultnē. Šinī testā bijis jābrauc ļoti ātri, jo ņemot vērā dabīgo reljefu, trasē bijuši maz līkumu, kas ātrumu samazinātu, tāpēc braucējiem nācies ļoti koncentrēties, lai nekļūdītos un neiebrauktu kādā no trases malā esošajiem kokiem. Savukārt Krosa testā lielākās problēmas sagādājuši milzīgie putekļi, jo tests bijis izveidots kalna nogāzes pļavā un jau pēc pirmajiem braucējiem pļava pārvērtusies par necaurredzamu putekļu mākoni. Trešais tests bijis Ekstrēmais - jau tā sākumā sportistiem nācies pārvarēt vairākus sacensību organizatoru izveidotus šķēršļus no baļķiem un betona trupām, bet tālākā braukšana notikusi pa akmeņiem klātu kalnu upes gultni, kurā tecējis ūdens, kas vietām sniedzies līdz pat sportistu ceļiem.

Pēc trešā Eiropas čempionāta enduro posma Latvijas sportisti ieņem sekojošas vietas čempionāta kopvērtējumā: Einārs Vinters 2. vieta Veterānu klasē, Kristians Evarsons E2/E3 Junioru klasē 26. vieta, Kristaps Bajārs E1 Senioru klasē 11. vieta, Edgars Siliņš E1 Junioru klasē 29. vieta un Artūrs Robežnieks 8. vieta Veterānu klasē.

Nākošais ceturtais Eiropas enduro čempionāta posms, kurā paralēli individuālajai ieskaitei notiks arī Eiropas enduro Nācijas, notiks no 10. līdz 12. septembrim Portugāles pilsētā Oliveira Do Hospital. Arī ceturtajā posmā plāno startēt vairāki Latvijas enduro sportisti.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss