Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Igaunijā noslēdzies otrais Baltijas čempionāta Enduro posms

Teksts: Agnese Evarsone
Datums: 22.06.2010.
Rubrika: Sports

19. un 20. jūnijā, Igaunijas pilsētas Raakes apkārtnē norisinājās Baltijas čempionāta enduro otrais posms. Rakkes pilsētā starts enduro sacīkstēm tika dots pirmo reizi, tāpēc abas šīs dienas pilsētas iedzīvotājiem izvērtās īpaši interesantas sadzīvojot ar neierasto motociklu rūkoņu un sportistu pārvietošanos pa pilsētas ielām.

Vinters

Arī pašiem sportistiem šīs sacensības bija mazliet neierastas, jo salīdzinot ar Latvijas enduro trasēm, kurās visās braukts jau daudzas reizes un labi zināms katrs līkums, šī bija pavisam jauna un līdz šim neiepazīta trase. Kā atdzina paši sportisti, neraugoties uz to, ka organizatori sacensības organizēja pirmo reizi, trase esot bijusi labi sagatavota, ar interesantiem ātruma testiem. Īpaši atmiņā palicis Ekstrēmais tests, kurā kā šķērši bija izvietoti milzīgi betona bluķi, bet aplis ildzis tikai 40 līdz 50 sekundes, kas licis sportistiem braukt īpaši uzmanīgi, jo katra mazākā kļūda nozīmēja laika zaudēšanu un attiecīgi arī dienas kopvērtējumā iegūtās vietas zaudēšana.

Kopumā sacensībās piedalījās 66 sportisti, no kuriem Latviju pārstāvēja aptuveni 20, bet neraugoties uz nelielo mūsu sportistu skaitu, vairums pjedestāla vietas tika sadalītas tieši Latvijas enduristu starpā. E1 klasē 11 dalībnieku konkurencē, no Latvijas, vislabāk veicās Edgaram Siliņam, viņam 4. vieta. E2 klasē, apsteidzot visus savus sekotājus pirmo vietu ieņēma Latvijas sportists un Enduro komisijas vadītājs Lauris Ermanis, tikai nedaudz atpalika Jānis Vinters, kuram šoreiz 3. vieta. Pārējie Latvijas pārstāvji E2 klasē ieņem sekojošas vietas: Dainis Dambergs 5. vieta, Pēteris Jaundžeikars 6. vieta, bet Jānim Baunim 7. vieta. E3 klasē ar pavisam nelielu starpību, pirmajai vietai piekāpās Einārs Vinters, aiz sevis atstājot citus latviešus: Sandri Kļaviņu 5. vietā, Jāni Rasmani 6. vietā un Dzintaru Jaundžeikaru 7. vietā. Hobiju klasē veiksmīgākais Raivis Kurpnieks, viņam 7. vieta, savukārt C klases konkurencē mūsu sportisti uzrādīja izcilu rezultātu un izcīnīja pirmās divas pjedestāla vietas, attiecīgi Guntis Tauriņš 1. vietā un Mārtiņš Vinters 2. vietā, bet Zigmārs Strautmanis 4. vietā. Kvadru klasē 2. vieta Jānim Zaķim, bet Rallija klasē 1. vieta Ģirtam Dubavam. Senioru klasē nepārspēts palika Artūrs Robežnieks, bet 6. Vietu izcīnīja Pēteris Sliede. Veterānu klasē šoreiz startēja tikai viens Latvijas sportists Atis Tauriņš, viņam kopvērtējumā 5. vieta.

Komandu vērtējumā 1. vieta motokluba "Motosports Racin Team" komandai, 2. vieta motokluba "L.R.K." komandai un 3. vieta kluba "Moto A-Z" komandai.

Nākošās enduro sacīkstes, kuras dos ieskaites punktus gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā, notiks 24. un 25. jūlijā Vidrižos. Pirms tam gan mūsu enduristiem priekšā vēl nopietna cīņa Polijā, kur 26. un 27. jūnijā, Kielcē, notiks otrais Eiropas čempionāta enduro posms. Latviju Polijā pārstāvēs pieci sportisti: Artūrs Robežnieks un Einārs VInters Veterānu klasē, Edgars Siliņš E1 Junioru klasē, Kristians Evarson E2/E3 Junioru klasē, bet Kristaps Bajārs E1 Senioru klasē.

0

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss