Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Menas sala

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 08.07.2008.
Rubrika: Ekstrēmi

Īrijas jūras centrā starp Lielbritāniju un Īriju atrodas Menas sala. Tiešā tulkojumā no angļu valodas to varētu nodēvēt par Vīra salu. Ar ko gan šī sala izpelnījusies tik vīrišķīgu nosaukumu? Iespējams ar to, ka tajā ik gadu norisinās viens no trakākajām sacensībām Isle of Man TT Race.

Šīs sacensības notiek šajā salā jau kopš 1907. gada, kad motociklu vidējais ātrums sasniedza nieka 60 km/h līdz pat mūsdienām, kur vidējais ātrums sniedzas aiz 200 km/h robežas. Par šādu ātrumu nevajadzētu īpaši brīnīties, ja šīs sacensības notiktu kādā no motošosejas trasēm, tomēr šīs sacensības ir īpašas ar to, ka tās tiek rīkotas uz koplietošanas ceļiem. Sacensību trase arī nav mainījusies kopš pirmsākumiem un tiek uzskatīta par vienu no vecākajām trasēm pasaulē. Tās kopējais garums ir 60.7 km, kas stiepjas gan cauri pilsētām un kalniem, gan jūras klintīm. Ja šis apraksts Tev vēl nešķiet pietiekami iespaidīgs, lai šo trasi nosauktu par sarežģītu, tad pēc oficiālajiem statistikas rādītājiem visā šo sacensību vēsturē uz šo brīdi ir gājuši bojā 224 dalībnieki. Šī fakta dēļ šo sacensību nākotne ir miglā tīta, lai gan mēs zinām, ka tieši šis riska faktors ir tas, kas pulcē tur tik daudz braucēju.

2007. gadā notika gadsimta Menas salas sacensības. Tajās tika rīkota arī 1907. gada motociklu parāde, to starpā bija arī pirms simts gadiem Rema Fovlera (Rem Fowler) vadītais Norton motocikls ar Peugeot motoru. R. Fovlers vēsturē paliks ar to, ka bija pirmais Menas salas brauciena uzvarētājs divcilindur motociklu klasē.

****
3.7

Komentāri

<b>R3d2</b>R3d2 @ 03:11 24.07.2008.
AF - man tur augt un augt.
Pietiek ar OffroadMoto pasākumiem :)

Blade @ 11:38 15.07.2008.
Neatteiktos izbraukt to trasi, ārpus sacensībām. Varbūt Motožurnāls var noorganizēt šādu braucienu?

AF @ 15:00 10.07.2008.
R3d2
pats arii brauci siis sacensiibas ?

<b>R3d2</b>R3d2 @ 15:33 09.07.2008.
to maniac :). paskaties mājas lapā, no kurienes nāk video un viss kļūs skaidrs ;) trackdayriders

<b>R3d2</b>R3d2 @ 15:04 09.07.2008.
iomtt

Parasti notiek vēlā pavasarī. Vietas rezervē uz prāmi pusgadu pirms pasākuma. Februārī praktiski nav iespējams dabūt biļetes uz Isle Of Man. Tās pats ir ar mājiņām. Video jau protams nav nav filmēts gonku laikā, bet dod labu ieskatu par to, kas tur darās :)

maniac @ 21:08 08.07.2008.
Tiešām labais! Jāsāk kalt plāni... Bet to puisi, no kura moča tika bildēts, taču neviens neapdzina?

AF @ 20:09 08.07.2008.
labs ;)

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss