Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ducati Xerox superbaiku komanda iepazīstina ar jauno sacīkšu motociklu - Ducati 1098 R

Teksts: Mārtiņš Panke
Foto: Ducati
Datums: 18.02.2008.
Rubrika: Sports

Februāra sākumā Spānijā, Heresas (Jerez de la Frontera) trasē Ducati Xerox superbaiku komanda iepazīstināja interesentus ar jauno sacīkšu motociklu Ducati 1098 F08 un tā dizainu. Komanda ar jauno motociklu piedalīsies šīs sezonas Pasaules čempionātā motošosejā superbaiku klasē.


uz galeriju

Jaunais motocikla modelis radīts, pilnveidojot iepriekšējo modeli Ducati 1098 R un jaunais sacīkšu motocikls izstrādāts saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, kas cita starpā pirmo reizi šo sacīkšu vēsturē ļaus kopā startēt motocikliem ar divu cilindru 1200 cm3 dzinējiem un motocikliem ar četru cilindru 1000 cm3 dzinējiem.

Jaunie Ducati Xerox superbaiku komandas sacīkšu motocikli šobrīd ir līdzīgāki pircējiem pieejamajiem ielas motocikliem kā jebkad agrāk, jo sacīkšu braucamrīkiem tiek veikti tikai atsevišķi transmisijas, virzuļu un sadales vārpstas uzlabojumi.

Ducati Corse ģenerāldirektors Filipo Preciozi (Filippo Preziosi) jaunā sacīkšu motocikla izstrādē ir līdzdarbojies kopš paša sākuma. F.Preciozi uzsver jaunā motocikla lielo nozīmi, kas demonstrē Ducati Corse pūliņus, lai nodrošinātu veiksmīgu Ducati Xerox superbaiku komandas startu motošosejas sacīkstēs.

"2008. gada sezona Ducati Xerox komandai ir ļoti svarīga, jo šīs sezonas motošosejas sacīkstes sāksim ar jauno 1098 F08 sacīkšu motociklu. Tas ir radīts no veiksmīgā modeļa 1098 R, kas sporta motociklu ražošanā jau ir kļuvis par ikonu. Esam gatavi nodrošināt Ducati Xerox komandai vispusīgu tehnisko atbalstu un esmu pārliecināts, ka šosezon sasniegsim augstus rezultātus arī pateicoties visu komandas pilotu pieredzei un talantam. Lielu paldies vēlamies teikt mūsu atbalstītājiem, kas šosezon turpina ar mums sadarboties, it īpaši Xerox un Shell," stāsta F.Preciozi.

Heresas trasē gan jauno motociklu 1098 F09 gan veco modeli 1098 R izmēģināja komandas Ducati Xerox pilots Mišels Fabricio (Michel Fabrizio).

Mišels Fabricio: "Es negaidīju, ka kļūšu tik emocionāls, šeit Heresā pirmo reizi ieraugot sava motociklu un jauno sacīkšu tērpu. Šis pasākums, man palīdzēja saprast to, cik efektīvi Ducati savas sacīkstēs iegūtās zināšanas un pieredzi pielieto ielas motociklu ražošanā, lai motociklu entuziastiem būtu pieejami šādi unikāli braucamrīki. Jaunā sezona tūlīt sāksies un esmu motivēts sasniegt labus rezultātus. Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu uzsākt čempionātu ar šo fantastisko motociklu!"

Fabricio komandas biedrs Trojs Beiliss (Troy Bayliss) šajā pasākumā nepiedalījās, jo turpina atveseļošanos pēc iepriekšējo izmēģinājuma braucienu laikā Filipa salā gūtās atslēgas kaula traumas. Atveseļošanās process norit labi un talantīgais Austrālijas pilots varēs piedalīties jau nākamajā izmēģinājuma braucienu sesijā, kas notiks Katarā.

*****
5

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss