Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Long way round

Teksts: Uldis Ķirsis
Foto: longwayround.com
Datums: 14.12.2007.
Rubrika: Kino

Vai esi kādreiz apsvēris domu doties tālākā ceļojumā ar motociklu - aizbraukt uz tūristiem nepieejamām vietām, aplūkot jaunus apvāršņus? Ja vēl tāda doma nav ienākusi prātā, tad, noskatoties daudzsēriju dokumentālo filmu ???Long Way Round", jūsu ierūsējušo iztēli varētu spodrināt jauni piedzīvojumi.

Long Way Round

Izklausās vienkārši. Tomēr šajā filmā ir redzams, ka, lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir jāpieliek krietnas pūles pat populāriem cilvēkiem, kuriem, tā vien šķiet, visu pasniedz uz paplātes. Par īdētājiem nemaz nerunāsim... Tātad! Abi galvenie filmas personāži ir Anglijā labi pazīstami aktieri Evans Makgregors (Ewan MGregor) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman). Viņiem abiem līdzi dodas arī ne visai pieredzējis motobraucējs, toties sava amata- operatora- piepratējs Klaudio fon Planta (Claudio von Planta). Lai arī operators Klaudio nav pirmā plāna personāžs, bez viņa filma noteikti nebūtu ieguvusi pietiekamu devu piedzīvojumu, nemaz nerunājot par safilmēto materiālu.

BMW – supermocis?

Lai arī esmu dzirdējis viedokļus, ka pirmās sērijas, kur redzams, kā tiek plānots un gatavots šis pasākums, varēja arī nerādīt, tomēr, manuprāt, tas bija tieši tas, kas ļāva filmai personificēties. Lieliski tika parādītas dalībnieku braukšanas spējas vai, pareizāk sakot, to neesamība, kas mazliet jau lika šaubīties par pozitīvu gala rezultātu. Arī KTM motociklu ražotāji bija pārliecināti, ka vīri gala mērķi – apbraukt apkārt pasaulei- neveiks. Tāpēc, lai arī kā viņi vēlējās braukt ar KTM Adventure motocikliem, nekas cits neatlika, kā izvēlēties BMW R1150GS Adventure motociklus un doties ceļā.

Komanda izskatīja arī tādu iespēju, kā braukt ar Honda motocikliem, tomēr viņi palika pie BMW motocikliem, lai gan viņi paši atzīst, ka tādam ceļojumam šie moči ir mazliet par smagiem. Laikam BMW vienīgie saprata, ka arī slikta reklāma ir reklāma, par ko ir vērts samaksāt, kamēr KTM var kost pirkstos līdz ar pirmās sērijas parādīšanu 2004. gada oktobrī ???Sky One" kanālā.

Pavadošā komanda

Visu ceļojuma gaitu (aptuveni 31000 km), motociklistu komandu pavadīja divas apvidus automašīnas ar nepieciešamajām detaļām un papildspēkiem. Tajā ietilpst divi režisori, operators, ārsts un pat apsargs. Galu galā ļoti svarīgas personas brauc...

Tādā sastāvā viņi devās cauri Eiropai, Krievijai, Kazahstānai, Mongolijai, Sibīrijai, Kanādai un Amerikai – moči devās pa priekšu, bet aiz viņiem sekoja auto karavāna.

Lai uzzinātu, kur piedzīvotāju meklētājiem gāja grūtāk: Mongolijas smiltīs, Sibīrijas pārplūdušajās upēs vai apdzīvotās vietās, kur nepārtraukti uzmācās interesentu pūlis, būs vien jāmeklē DVD vai pat grāmata, kur šie notikumi ir apskatāmi.

DVD un grāmata drīz vien kļuva par bestselleriem, bet daudziem moto entuziastiem - par skubu sava ceļojuma plānošanai un arī filmēšanai. Pieļauju, ka arī daža laba latviešu grupa ir no šiem angļiem iespaidojusies, bet paši angļi atkal iespaidojušiem no citiem... 2007. gadā vīri uzsāk jaunu ceļojumu uz Āfriku, kurš saucās ???Long Way Down", bet Čārlijs pa vidu vēl pamanās piedalīties Dakāras rallijā, ko arī iespējams noskatīties filmā ???Race to Dakar".

0

Komentāri

Vilks @ 22:19 15.12.2007.
manam iet otrā atjaunotā sezona (savulaik esmu pieredzējis tādu pasākumu kā "Zelta Mopēds")ar KLE. ņemot vērā, ka pašlaik brīvais laiks braukšanai nav tik daudz cik gribētos (sezonā noripinu tikai kādus 3000km) lielāku aparātu neņemu, lai gan pamazām sāku meklēt kādu Honda Varadero 1000.
Ja ir vēlme vilkt pa taisnu līniju, tad jāpievienojas .offroadmoto.lv puišiem, bet tur vēlamāks hard enduro aparāts. man ir interese par ceļiem, kas izbraucami ar lielajiem enduro - tātad "smagākais" būtu meža taka ar pacietu segumu, jo arī tādos maršrutos ir gana piedzīvojumu.

<b>uk</b>uk @ 17:30 15.12.2007.
ceļotāji jau Latvijā netrūkst. Pašam ir bijusi diema kādu ekskurisju pa neceļiem uztaisīt, bet pagaidām īsti neviens no transportlīdzekļiem nav piemērots. Potenciālajam braucamrīkam pārāk maza bākai, lai pat kartē, pa indeālo trajektēriju, novilktu līnu tiktu no viena tanka līdz otram.
Kāda tipa dampis tev, Vilks, ir?

Vilks @ 15:22 15.12.2007.
jā, jā - arī es iegādāju oficiālo DVD 3-paku un noskatījos visas sērijas, kā arī materiālus,kas netika iekļauti sērijās, kā arī intervijas ar dalībniekiem 1gadu pēc finiša.
kadri par to, kā KTM paziņo, ka nedos močus ir labie - tur 80% no teksta ir pī .. pī.. pī. Jāsaka, gan ka tie BMW bija nenormāli smagi un kā kāds dublītis - tā iesēžas līdz asij. Kaut kur Kazahstānā operatora (kurš brauca līdzi kā trešais dalībnieks, bet nebija kadrā) BMW pazuda bremzes un vīri par 1000 USD iepirka jaunu Iž-u :-), kurš drīz nobeidzās, bet vietējie to mācēja sataisīt.
Protams interesantākais bija Krievijas posms, seviški Austrumu daļa, pēc tās, ierodoties Aļaskā dalībniekiem pašiem jau šķita, ka brauciens beidzies, jo sliktākais ceļš (ko vietējie raksturoja kā neizbraucamu) bija parasta "graķirovka".
Jāpiebilst, ka tas ir lielbudžeta pasākums ar sagatavošanās komandu, producentu utt., bet ir vīri un sievas, kas brauc pa vienkāršo, tos var atrast te horizonsunlimited
. Pašam ir doma laisties kādā tālākā ceļā pēc gadiem 5-iem, līdz tam pabraukājot pa Baltiju un Skandināviju, kā arī cenšoties sameklēt kādu domubiedru /-us, jo tālie ceļi drošāk braucami ir vismaz divatā. Tak čto, ja kādaam ir interese par motoceļojumiem - welcome.

Blade @ 11:28 15.12.2007.
gumball?

2blade @ 00:35 15.12.2007.
buutu interesanti uzzinaat, kas priekš tevis ir interesanti

Blade @ 17:31 14.12.2007.
diezgan garlaicīgas sērijas...
to visu noskatījos ar lieliem lēcieniem :(

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss