Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Ceļā uz brīvību

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 29.10.2007.
Rubrika: Kino

Ja nekad neesi ceļojis ar moci, bet tikai ar lidmašīnu, autobusu vai kādu citu transportlīdzekli uz četriem ratiem, tad, visticamāk, Tevi tā īsti par tūristu nosaukt nevar. Arī Jānis Kļaviņš un Andis Pikāns, kuri ar motocikliem nobrauca no Rīgas līdz Melburnai, ir pilnībā pārliecināti, ka tas ir vienīgais transportlīdzeklis, ar ko iepazīt pasauli.


uz galeriju

Lai pierādītu, ka motocikls ir vislabākais veids ceļošanai, abi ceļotāji savus piedzīvojumus ir iemūžinājuši video, kas nu jau ir pārtapis par dokumentāli izglītojošu materiālu, kas ne vienu reizi vien jau ir rādīts Latvijas televīzijā.

Pirms filmas skatīšanās es stipri šaubījos, ka šis darbs varētu būt aizraujošs vai kā citādāk saistošs. Tomēr jau filmas pirmajās minūtēs top skaidrs, ka cilvēki ir īstenojuši šo projektu no visas sirds. Ne velti līdz pat filmas prezentācijai tās galvenais autors Andis vēl nav ticis skaidrībā, kas īsti bijis grūtāk – braukt ceļojumā vai veidot filmu.

Tomēr ne tikai filmas kvalitāte ir tas, kas piesaista līdz galam, bet gan īstās motocikla būtības attēlojums – braukt tur, kur acis rāda, un latviskais gars, kas burtiski vijas cauri visa filmai. Lai kur viņi nebūtu – Krievijā, Mongolijā, Laosā vai Austrālijā - gandrīz katrā valstī puiši satiek cilvēkus, kuri runā latviski vai ir bijuši Latvijā. Pasaule tomēr ir maza...

4 ? stundas garā filma ir piesātināta ar vērtīgu informāciju un interesantiem notikumiem, tāpēc iesaku to noskatīties ne tikai tiem, kas vēl nav saņēmušies, lai dotos tālākā ceļojumā ar motociklu, bet arī tiem, kas mocim nekad nav sēdējuši virsū. Iespējams, noskatoties šo filmu, gūsit pietiekamu devu iedvesmas, lai arī paši sāktu plānot savu spilgto ceļojumu.

P.S. Viena ???acs" varētu tikt nežēlīgi noņemta par filmas beigu ???haltūru". Skaidrs, ka nogurums dara savu, safilmētais materiāls plūst pāri malām, bet prāts jau atgriezies mājās,- taču tie visi nav pietiekoši spēcīgi argumenti, lai skatītājam vienkārši ???laupītu" Austrāliju.

*****
5

Komentāri

Vilks @ 22:08 25.11.2007.
vakar saņēmu Long Way Round DVD longwayround - vīriem pa Krieviju gāja sūri.
Labākais, ka KTM šos uzmeta un neiedeva močus (iesākumā vīri testēja BMW un KTM, izvēlējās pēdejo) tā nu šie taisīja reklāmu BMW

Anna @ 13:05 30.10.2007.
Ulmaņu gatves statoilā šorīt redzeju. Bet lapā ir lētāk!

<b>uk</b>uk @ 11:58 30.10.2007.
enduroadventure lapā jau var nopirkt.

s.i.h. @ 09:11 30.10.2007.
Vai staķikā jau ir pērkams? Nevar sagaidīt kā grib redzēt.

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss