Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Latviešu pirmie punkti Eiropas čempionātā enduro

Teksts: Dace Tribocka
Datums: 24.09.2007.
Rubrika: Sports

Nedēļas nogalē no 22. – 23. septembrim Polijā, Kielcē, norisinājās 2007. gada Eiropas čempionāta enduro pēdējais posms. Sacensībās piedalījās arī divi Latvijas pārstāvji – Kristiāns Evarsons un Lauris Ermanis. Sacensību kopvērtējumā K. Evarsons E1 junioru klasē izcīnījis pirmos kopvērtējuma piecus punktus un ierindojās 18. vietā. Savukārt, L. Ermanis izstājās no brauciena otrajā dienā. Pēc pirmās dienas E2 senioru klasē L. Ermanis ierindojās devītajā vietā un izcīnīja 15 punktus.

Salīdzinot ar citiem čempionāta posmiem, šoreiz piedalījās salīdzinoši mazs skaists sportistu, kas skaidrojams ar faktu, ka pēdējā posmā piedalās tie, kuriem izšķiras sezonas kopvērtējums. Neskatoties uz mazo dalībnieku skaitu, trase visiem bija grūta, divu dienu garumā pārvarēti tika gan augsti kalni, gan dubļainas aizas un garš kopējais trases brauciena laiks. Dienā sportistiem nācās veikt vairāk kā septiņu stundu garu braucienu. Kā skaidro Latvijas pārstāvji, pēc pirmā apļa trases grūtības pakāpe nelikās tik neizmērojama, tomēr ar katru nākamo apli arvien grūtāk izbraucama. Tomēr daudzi no trasē ietvertajiem elementiem bija no ???sešdienām", ko dēvē par enduro olimpiskajam spēlēm – izturības brauciens sešu dienu garumā vidēji piecu stundu ilgumā katru dienu. Pirms četriem gadiem ???sešdienas" norisinājās Polijā, piedaloties arī Latvijas komandai.

Kā jau iepriekš ziņots, 2008. gadā Latvijā pirmo reizi norisināsies Eiropas čempionāts enduro. Sakarā ar gaidāmo starptautisko pasākumu Latvijā, uz Poliju pieredzes braucienā devās Latvijas delegācija. Kā norāda delegācijas pārstāvji, esam apzinājuši vairākas būtiskas nianses un iespējas, kā pilnveidot enduro darbību Latvijā un tuvināt Eiropas enduro darbībai.

Lai ar šīgada Eiropas enduro sezona noslēgusies, jau tiek plānota nākamā gada sezona un paredzams, ka nākamajā gadā no Latvijas Eiropas čempionātā startēs vairāki sportisti no Latvijas. Jānorāda, ka līdz šim augstākais sasniegums Eiropas čempionātā ir Artūram Robežniekam, kas 2002. gadā izcīnīja Eiropas čempiona titulu.

0

Komentāri

<b>NoFear</b>NoFear @ 20:47 26.09.2007.
taa tureet ;) :p

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss