Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Elektrošoks! Killacikls – motocikls ar elektrodzinēju

Sagatavoja: Uldis Ķirsis
Foto: killacycle.com
Datums: 24.04.2007.
Rubrika: Ekstrēmi

Satraukties par naftas krājumu izsīkšanu vairs nav pamata. Killacikls ar elektrodzinēju ir klāt! Pagaidām gan uz konveijera līnijas netiek ražoti motocikli ar elektromotoriem, bet uz dragreisa starta līnijas elektromocis ir kļuvis par nopietnu konkurentu motocikliem ar iekšdedzes dzinēju, kuriem jauda var pārsniegt pat 1000 zirgspēkus.

Killacycle

Killacikls 400 metru garajā trasē var attīstīt 250km/h lielu ātrumu. Tā jauda pārsniedz 350 zirgspēkus, kas ir krietni lielāka par MotoGP sacensībās riņķojošajiem spēkratiem, bet vairākas reizes mazāka par konkurentiem uz starta līnijas, kas uz finiša taisnes var atspoguļoties līdz pat pāris sekundēm. Tomēr Killacikla inženieri ir pārliecināti, ka tuvāko mēnešu laikā viņu lolojums spēs sasniegt labākus rezultātus kā iekšdedzes dzinēju motocikli.

Lai uzstādītu jaunu pasaules rekordu 400 metru dragreisā, Killacikls, visticamāk, tiks papildināts ar jaunu akumulatoru porciju. Pagaidām tā enerģijas avots sastāv no 990 akumulatoru elementiem, kas sniedz līdz pat 1575 ampēru lielu jaudu. Ar uzlādētu elektromotociklu finiša taisni var sasniegt astoņas reizes, bet, lai to atkārtoti uzlādētu, nepieciešamas tikai pāris minūtes. Viena brauciena izmaksas tiek lēstas desmit centu vērtībā, kamēr iekšdedzes dzinēju motocikliem vienam braucienam nepieciešams aptuveni 15 litru speciālas degvielas.

Kamēr spēkritenis tiek aprīkots ar papildus baterijām, tiek novērstas arī motoru nepilnības. Killaciklā ir divi motori, kas var sadarboties paralēli vai pakāpeniski. Starā, kur nepieciešama lielāka grieze, motori darbojas paralēli, bet pēc tam tie tiek pārslēgti uz pakāpenisko darbību. Pārslēgšanās ir paredzēta automātiski, tomēr tehnisku iemeslu dēļ to vajadzēja veikt manuāli. Arī laika apstākļi var būtiski ietekmēt motocikla darbību, tāpēc motocikla inženieri cer, ka nākošajās sacensībās būs karsts laiks, kas varētu uzlabot bateriju darbību.

****
4

Komentāri

<b>nelien</b>nelien @ 12:51 20.06.2007.
he, he. Viens te nav dabūjis sen uzvilkts kā atspere :D

<b>mmiesnieks</b>mmiesnieks @ 12:40 20.06.2007.
N ko beržas, parokamies netā un visu jauki var izlasīt viņu mājas lapā: killacycle
Bākas tilpums: mocim ir 990gab. A123Systems M1 baterijas, ja nu kādam interesē ražotājs.
Jauda: Motors ar šīm 990 baterijām izspiež 350Zs.
Litrāža: 1575A/375V/7.5kWh

hex @ 18:51 19.06.2007.
Juris, nav ko te gudrīti tēlot! Ampēros nekam jaudu nemēra. Vienādu ampēru vairākiem aparātiem var būt dažādas jaudas... jo tā ir atkarīga arī no sprieguma, t.b. voltiem.

nelien, kārtējais gudrītis... neizlasa un tik muld... cilvēks uzrkastīja par motora tipu (maiņstrāvas) a šis muld par maiņstrāvas akumulatoriem. Katrs piektais dunduks

<b>nelien</b>nelien @ 13:40 19.06.2007.
šitais liekas reālāk pielietojams

thekneeslider

AAA @ 12:49 19.06.2007.
baterijas nevar būt maiņstrāvas, bet līdzstrāvu var pārveidot par maiņstrāvu.

Aa @ 11:46 19.06.2007.
marš uz skolu mācīties!

<b>nelien</b>nelien @ 14:13 25.04.2007.
mēdz vispār būt maiņstrāvas akumulatori?

wwwwwwwwww @ 15:56 24.04.2007.
Kad vienreiz uzrakstiis visus elektriskos datus- spriegumu, straavu, ietilpiibu ampeerstundaas, maksimaalo starata straavu, motora tipu - liidzstraavas, mainstraavas, regulaaciju - tiristori, IGBT tranzistori. Kad?

<b>mmiesnieks</b>mmiesnieks @ 15:28 24.04.2007.
Dīvaini, ka pieripinoties pie starta nav nekādas skaņas.

Juris @ 12:04 24.04.2007.
Akumulatoram meera gan Amperos

1-10 : 11-12 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss