Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

MV Agusta F4CC

Sagatavoja: Edijs
Datums: 11.12.2007.
Rubrika: Moči

Jūs skatāties uz baiku - "svēto grālu". Proti, šis baiks ir labākais, spēcīgākais un ātrākais. Claudio Castiglioni, itāļu izgatavotāja MV Augusta vadītājam, esot sākuši garlaikot firmas jau tā varenie spēkrati un viņš nolēma tos nedaudz uzlabot. Viņš pasūtīja modeli speciāli sev, tad apžēlojās par mums un piekrita tam, ka baiku varēs iegādāties vēl 99 laimīgie, kas var samaksāt 128,000 dolāru. Maksāt šādu naudu par to, ko daži sauc par "zārku uz riteņiem"?

F4CC- "CC", protams, nozīmē neko citu, kā Claudio Castiglioni. Ja gribat pa ielu pārvietoties legāli, turklāt - ar sacīkšu baiku, tad nekas labāks par šo nav nopērkams, tāpēc, ka šis ir ātrāks par jebkuru analogu.

Castiglioni savam topinženierim pateica vienu – izmanto, ko gribi, galvenais ir ātrums! Rezultātā šajā baikā 90 procentu detaļu tiek izgatavotas ar rokām. Tas, protams, atspoguļojas cenā. Visi eksotiskie materiāli tika izvēlēti tikai pēc diviem kritērijiem: izturība un svars. Karbona šķiedra, alumīnijs, titāns... Jūs paši varat iedomāties...

Rezultātā šis motocikls izrādījās tik ātrs, ka viņa ātrumu vajadzēja ierobežot ar elektronikas palīdzību. Maksimālais ātrums pēc rādītājiem ir 315 km/h. Kāpēc tieši 315? Pieļauju, ka tam ir kāds sakars ar riepu ekspluatācijas maksimālo ātrumu, kas Pirelli Dragon Supercorsa Pro ir tieši 315 km/h. Šī iemesla dēļ es nedomāju, ka ir vērts ķerties klāt pie ātruma ierobežošanas kastes. Vismaz pagaidām! MV Agusta cer, ka nākotnē riepu ražotāji būs atsaucīgāki. Lai arī Pirelli ir diezgan izturīgas riepas, tomēr sāk kust pie minētā ātruma.

1. Karbona šķiedras aptecētāji
Pēc visiem aerodinamikas likumiem ar roku veidotie karbona šķiedras aptecētāji ir par pilniem 50 procentiem vieglāki, nekā no plastmasas izgatavotie "zemākas klases" modeļa F4-1000 R ($22,995) aptecētāji.

2. Riepas
Pirelli Dragon Supercors Pros, kas var izturēt ātrumu līdz 315 km/h; pārsniedzot šo ātrumu, sāk kust. Riepu ražotāji, atsaucieties!

3.Motors
Ar šķidrumu dzesētais 1078 cm3 vienrindas četrcilindru motors sarkanajā teritorijā iebrauc tikai ap 13,000rpm un uz riteņiem padod 197 nežēlīgus zirgus. Tas viss notiek, arī pateicoties sporta ātrumkārbai, kas ir nozagta no sacīkšu baikiem un ir aprīkota ar 6-ātrumu pārnesumu kārbu.

4.Sēdeklis
Ja negribat nokrist no braucamā ar šādu jaudu, Jums būs jānovērtē tas, ka sēdeklis ir apvilkts ar Alcantara materiālu. Šis sintētiskais zamšam līdzīgais materiāls tiek izgatavots tikai Itālijā un tiek augsti vērtēts labās pēcpuses pretslīdēšanas īpašības dēļ. Tas nav mazsvarīgi.

5.Superviegli riteņi
Ar rokām virpotie diski ir tikai tik biezi, lai izturētu brutālos sprādzienveida "taisnos gabalus" un sānveida slodzes. Tā vien liekas, ka tie tūlīt salūzīs, tāpēc testos tika iztērēts pietiekami ilgs laiks, lai nodrošinātos pret to,- tas viss - pārsimts gramu alumīnija dēļ.

*****
5

Komentāri

Sliktais @ 19:27 13.12.2007.
Nu ko var teikt "D&G", uz priekšu...

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss