Karstais forums
Aptauja

Latvijā 6% iedzīvotāji kā pārvietošanās līdzekli labprāt izmanto motociklu vai mopēdu

Tik daudz!?
Normāls cipars
Vēlētos, lai ir vairāk
rezultati
Lidzigi raksti
Bilde

Pedejie komentari
Registretiem lietotajiem


atcerēties
Lietotāja reģistrācija  Aizmirsi paroli?

Motocikli uz ietvēm

Teksts: Uldis Ķirsis
Datums: 06.02.2008.
Rubrika: Notikumi

Motociklus bez blakusvāģa uz ietves drīkst atstāt pavisam legāli! 2008. gada 5. februārī ir pieņemti grozījumi noteikumos Nr.571 "Ceļu satiksmes noteikumi", lai uzlabotu satiksmes drošību un caurlaidības spēju uz ceļiem.

Galvenās izmaiņas, kas attiecās uz motociklu stāvēšanu jaunajā redakcijā, skan šādi:

11. Apstāšanās un stāvēšana

(..)

131. Stāvvietās pie ietves vai, uzbraucot uz ietves, ja stāvvieta apzīmēta ar 532. vai 533.ceļa zīmi un 827., 828., 829., 830., 831. vai 832.papildzīmi, atļauts stāvēt motocikliem, tricikliem, kvadricikliem un vieglajiem automobiļiem bez piekabēm, bet, ja stāvvieta apzīmēta ar 825. vai 826.papildzīmi, - arī vieglajiem automobiļiem ar piekabēm, kā norādīts ar attiecīgo papildzīmi un ceļa apzīmējumiem. Stāvvietās uz ietves transportlīdzekļi jānovieto vienā rindā iespējami tuvu brauktuvei. Uz ietves atļauts stāvēt velosipēdiem, mopēdiem un motocikliem bez blakusvāģa, ja tas netraucē gājēju pārvietošanos.

Jaunie noteikumi varētu ne tikai veicināt motobraucēju skaita pieaugumu Latvijas pilsētās, bet arī spētu novērst potenciālo "kašķi" starp motociklistu un autovadītāju, īpaši gadījumos, kad motocikls neracionāli aizņem veselu stāvvietu, bet auto īpašniekam vairs neatrast stāvvietu tuvāko divu kvartālu rādiusā.

*****
5

Komentāri

Armands @ 15:16 08.11.2009.
moči labakie par riteņiem

losis @ 08:59 28.10.2009.
Resnais, nu tad parkojies piepilsētas krūmos, es bez problēmām - uz ietves

Resnais @ 23:32 27.10.2009.
Reālajā dzīvē notiek tā, ka uz ietves stāvošo mo CPisti soda par stāvēšanu 326. cz darbības zonā. Savukārt CSN 290.p. nosaka, ka 326., 327., 328. un 329.zīmes darbība attiecas tikai uz to CEĻA pusi, kurā tā uzstādīta. bet ceļš ir satiksmei izbūvēta teritorija visā platumā, ieskaitot ietvi. Tātad uz ietves ņepoloženo stāvēt pat velosipēdiem!!!

Vents @ 10:44 09.06.2008.
JA UN JAUZMANAS LAI NETRAUCE GAJEJIEM JO CITADI MAN UZLIKA 20 LATU UN BIJU SHOKA BET TAD KARTIGAK PASTUDEJU SHO TE LIKUMU.

kok @ 09:25 02.06.2008.
kāda problēma bija jārisina?

Jaunais moto īpašnieks @ 01:47 02.06.2008.
Nu, kā tad ir? Esat atrisinājuši šo jautājumu ar kādu ierēdni, vai amatpersonu?

<b>otto</b>otto @ 10:11 18.02.2008.
a ko te var cepties - iekš csdd ir skaidrojums grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos. Var stāvēt uz visām ietvēm, netraucējot gājējiem.

zx600 @ 20:47 13.02.2008.
OI atvainojos,palaidu garām dažus komentus.Viss skaidrs.

zx600 @ 20:43 13.02.2008.
Es ar nesapratu,ja maksas stāvvieta,uz ietves atstātam mocim arī ir jāpērk talons???

DM @ 22:11 12.02.2008.
Vai mocim vispār var to klamburu uzlikt? Ja jā, tad čeku paņem līdzi, kad atgriezies un klamburs uzlikts, zvani lai noņem un uzrādi apmaksato čeku, sakot ka tepat vien aiz spidometra bija aizbāzts, un papildus drošība no autostāvvietas puse :)
Bet man liekas ka ir tā, ka ja šī maksas P attiecas uz brauktuvi t.i. auto jānovieto atbilstoši norādītajam plāksnītē - brauktuves malā neuzbraucot uz ietves = ietve ir mūsējā un bez maksas, jo P attiecas uz braucamo daļu, tapat kā apstāties aizliegts zīme aizliegums darbojas uz brauktuvi, ar domu lai brauktuve brīva un satiksme netiek traucēta, bet tā kā mocīc stāv uz ietves - brauktuve brīva. Nu tip tā, kas gribēs sapratīs :)

1-10 : 11-20 : 21-30 : 31-32 »

Pievienot komentāru

*
*
bilde


* - lauciņi ar zvaigznīti jāaizpilda obligāti

Lietotāji Uzzīmē moci

Kurš vainīgs? Mūsu ceļi = krievu rulete!

Pirms apmēram 2-3 gadiem, personīgi es kā mūsu Latvijas autoceļu lietotājs, nesaskāros ar problēmu, kuru varētu klasificēt kā kritisks ceļu stāvoklis. Bet pāris gadi ir pagājuši un esmu kļuvis no B kategegorijas autobraucēja arī par A kategorijas transportlīdzekļa lietotāju.

Ceļojums uz Laimīgo zemi

Tāpat kā musulmaņi dodas svētceļojumā uz Meku, arī es nolēmu doties uz motociklu lielzemi - Vāciju.

Ekstrēmi Jūriņ prasa smalku moci (ekstrēmi)

Jūriņ’ prasa smalku moci

Viss sākās kādā skaistā rītā tieši pirms gada, – kā ideja pavizināties pa Vecāķu mežiem ar močiem – mēs ar Pēci entuziasma pilni devāmies "nēsāties", es pie ragiem savam BMW R1100 GS, Pēcis - Hondai CR500. Pateicu draudzenei, ka būšu pēc pāris stundām un sākām ceļu.

Silvestera Ropera tvaika motocikls

Silvesters Ropers (Sylvester H. Roper) savu otro tvaika motociklu uzbūvēja 1896. gadā, Masačūsetsā. Pirmo viņš bija uzbūvējis aptuveni par 30 gadiem agrāk, ko var aplūkot arī kādā no Amerikas muzejiem, bet otrais eksemplārs ir kāda kolekcionāra rokās.

Kino Long way Down

Long way down

Divi angļu aktieri Evans Makgregors (Ewan McGregor ) un Čārlijs Bormans (Charley Boorman) jau "piesituši roku", veidojot filmas Long Way Round un Race to Dakar, tāpēc dokumentālo seriālu veidotāji ķērušies pie nākošā projekta – Long way down. Šoreiz piedzīvotāju meklētāji dosies tālākā ceļojumā uz Āfrikas kontinentu.

Pasaules ātrākais Indiānis

Fanātiski cilvēki... Pie šīs grupas varētu pieskaitīt arī Herbertu Džeimsu Monro (Herbert James Munro aka Burt Munro), kurš savu dzīvi ir pilnībā ziedojis motocikiem.

Moči Enduroe - vidusceļš (moči)

Vispusīgais mocis - enduro

Enduro ir motosporta paveids. Angļu valodā vārds endure lieliski raksturos šī sporta būtību, jo sacensības parasti norisinās sarežģītās bezceļa trasēs, kurās motosportistiem ir jāsastopas ar dažādiem šķēršļiem, grūtībām un izaicinājumiem.

Trīsritenis – mocis vai rotaļlieta?

Visos ievērības cienīgos motociklistu salidojumos parasti ir sastopams vismaz viens traiks. Tomēr tie Latvijā nav plaši izplatīti, tāpēc šeit mēģināsim noskaidrot, kas ir traiks, kādas ir tā priekšrocības un kādi ir apsvērumi, izvēlēties šādu transporta līdzekli.

Intervijas Aleksejs Popovs (intervija)

Trīs kolekcionāra baudas

Senie motocikli, to restaurēšana un kolekcionāra dzīve mēdz būt diezgan svešas lietas pat rūdītiem motobraucējiem. Tāpēc, lai noskaidrotu šīs pasaules smalkumus, „Motožurnāls” devās pie Alekseja Popova.

Ainārs Vilciņš motosportā ar sirdi un dvēseli

Aizvadītais gads amatieru motokrosa cienītājiem sagādāja patīkamu pārsteigumu – Durka Racing čempionātu. Viens no galvenajiem organizatoriem ir Ainārs Vilciņš...

Drošība Divu moču avārija

Avarēt var arī divi moči

Kad Latvijā iestājas zaļā ziema, un šajā gadalaikā patrāpās arī dažas saulainas dienas, ielas sāk mudžēt no motocikliem. Tomēr ir vērojama bēdīga sakritība - jo vairāk motociklu, jo vairāk negadījumu. Paši bēdīgākie negadījumi ir, kad saduras divi motocikli!

Ko darīt, ja tevi pārsteidz suns

Vai vari iedomāties brīnišķīgu laiku: silts, viegls vējiņš, saule sāk rietēt, un tu sajūti tikko pļautas zāles smaržu. Atliek tikai braukt, kur acis rāda. Līdz brīdim, kad tev priekšā izskrien suns!

Sievietēm A klases iekarotāja

A klases iekarotāja

Motocikls nav vienkārši transportlīdzeklis,- par to pilnā mērā var pārliecināties vien tad, kad personiski saskaries ar tā varenību un šarmu. Līdz šim biju aktīva pasažiere un kaislīga atbalstītāja, nu esmu topošā braucēja jeb nenogurdināma mācekle.

Motobraucējas memuāri

Katram braucējam ir savs stāsts par to, kā viss sākās..., un katram motociklam, ar ko esi braucis, ir savs īpašais "story".

Remonts Akumulators

Akumulators ir motocikla sirds

Tā pukst pat tad, kad mocis guļ. Tāpēc, lai tas vienmēr būtu modrs, akumulatoru vajag arī aprūpēt.

Motorā - smiltis

Kā nu gadījās, kā ne - avarēju. Mocis uz sāna aizslīdēja vienā virzienā, es uz otra sāna - citā. Mocim dugas nebija, un cieta kreisais motora vāks,- tika nostrīķēts gar asfaltu un vēlāk gar ceļa nomali līdz caurumiem.

Sākumlapa Lietošanas noteikumi Vakances Reklāma Kontakti Trases Rss